Кілька років тому наша бурова організація провадила бурові роботи в Харківській області у селищі Елітне. Це селище знаходиться за 2 км від окружної дороги міста Харкова. Специфіка цього випадку полягала в тому, що в радіусі 3 км не було жодної свердловини глибиною до 110 м-коду.
Проблеми буріння, що їх зустріли інші бригади.
Наш замовник не мав фінансової можливості пробурити свердловину на глибину 110 м. Але враховуючи, що ми маємо геологічними картами залягання водоносних горизонтів у Харкові та Харківській області, у нас була інформація, що на даному регіоні ми зможемо взяти воду, пробуривши свердловину глибинною 50-55 м. на полтавський водоносний обрій, представлений жовтим крупнозернистим піском.
Головна проблема полягала в тому, що на цій ділянці вже були спроби пробурити свердловину, а точніше було 8 спроб. І всі ці спроби були невдалими. Остання бурова бригада намагалася пробурити на цій ділянці свердловину, використовуючи важку техніку, а саме 15-тонний Урал, бурові роботи проводилися 1.5 місяці та закінчилися спустошеною ділянкою та зруйнованими зеленими насадженнями та безводною сухою свердловинною.
Невпевненість замовника до нашої малогабаритної бурової установки.
Наш замовник особливо не вірив, що саме наша бурова організація зможе пробурити свердловину на його ділянці у передмісті Харкова після більш ніж 30 років невдалих спроб інших фірм.
Також особливої віри в успіх нашого заходу не надавав замовнику той факт, що бурові роботи будуть проводитися малогабаритною буровою установкою (МБУ-120). Після величезної техніки, яка зазнала невдачі, розмір нашої невеликої установки не вселяв нашому замовнику впевненості.
Бурові роботи у нас зайняли 1 день.
Бурові роботи у нас зайняли 1 день. Після закінчення робочого процесу ближче до вечора свердловина глибинною 52 м була готова, її дебет становив 72 тонни води на добу. Якість води в нашій свердловині була краща, ніж у 110-метрової свердловини, яка живила селище, тому що залізо в цій свердловині фактично не було у зв'язку зі специфікою водоносного горизонту.
Що б підсумувати, можемо сказати, що якість виконання бурових робіт більшою мірою залежить не від розмірів бурових машин, а від досвіду та кваліфікації бурових майстрів.